O nas

Polickie Towarzystwo Strzeleckie I Miłośników Broni Dawnej „Grajcar”. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, zajmującą się strzelectwem i bronią w szerokim zakresie. W ramach naszej działalności prowadzimy sekcję młodzieżową, sekcję kolekcjonerską, grupę rekonstrukcji historycznej „Pułku 4 Piechoty Księstwa Warszawskiego”, ale główną działalnością jest strzelectwo sportowo –  rekreacyjne z broni centralnego i bocznego zapłonu a także z broni czarno prochowej.
 
Prowadząc sekcję młodzieżową, nasi instruktorzy starają się od podstawowego poziomu wprowadzać młodzież w sport strzelecki. Młodzież ma umożliwione bezpieczne uczestnictwo w zajęciach strzeleckich, pozyskiwania wiedzy na temat postaw strzeleckich i zasad w tym sporcie. Młodzież uzyskuje Licencje Zawodnicze Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, uprawniające do rywalizacji na poziomie wojewódzkim czy ogólnopolskim.
W ramach grupy kolekcjonerskiej, nasi członkowie aktywnie omawiają tak jak historyczne tak i współczesne egzemplarze broni palnej. Sekcja ta aktywnie współpracuje z Muzeum Motoryzacji i Wojskowości w Tanowie.

Grupa rekonstrukcyjna Pułku czwartego Piechoty Księstwa Warszawskiego to grupa członków i zapalonych amatorów historii tego okresu. Grupa bierze udział w wielu rekonstrukcjach bitw, a także w uroczystościach Państwowych w kraju i za granicą.

Głównym zadaniem stowarzyszenia jest zapewnienie możliwości uprawiania strzelectwa sportowego, oraz rekreacyjnego w gminie i w powiecie Polickim. Oprócz organizacji treningów strzeleckich, organizujemy zawody strzeleckie dla rzeszy strzelców sportowych i strzelających z broni czarno prochowej.